#article.title#
Nemocnica Snina  Aktuality  Dobré rozprávky z Lidla pomôžu chorým novorodencom aj v Nemocnici Snina, s.r.o.

Dobré rozprávky z Lidla pomôžu chorým novorodencom aj v Nemocnici Snina, s.r.o.

Zákazníci diskontného reťazca už po tretíkrát pomohli vážne chorým novorodencom. Vďaka zákazníkom Lidla  v rámci projektu „Dobré rozprávky“ získala Nemocnica Snina, s.r.o. špičkové prístroje na liečbu kriticky chorých novorodencov. 

Set pozostáva z troch častí: novorodeneckého výhrevného lôžka, prístroja na vysoko prietokovú kyslíkovú liečbu kontinuálnym pretlakom a fototerapeutickej LED lampy na liečbu žltačky. „Život prináša rôzne situácie, nestretávame sa len so zdravými, donosenými a bezproblémovými novorodencami. Aj u nás sa rodia deti nedonosené či rizikové. Našou úlohou je takéto deti stabilizovať a pripraviť na transport na špecializované pracovisko. Pri zvládnutí týchto chvíľ v živote malého človiečika, ktoré môžu ovplyvniť jeho ďalšiu existenciu, sú nám nápomocné všetky vami darované prístroje,“ uviedla pri príležitosti odovzdania prístrojov Jana Kapaková, námestníčka pre ošetrovateľstvo Nemocnice Snina, s.r.o..

Ročne sa na Slovensku narodí približne 55-tisíc detí, pričom viac ako desatina z nich potrebuje bezprostredne po narodení medicínsku pomoc. Vďaka spomenutej zostave prístrojov bude možné pomôcť dlhšiu dobu aj tým novorodencom, ktorí nie sú bezprostredne preložení do spádového vysoko špecializovaného neonatologického pracoviska.

 Za všetkých našich najmenších pacientov ďakujeme.


Späť na Aktuality

Aktuality

14
máj

Vyjadrenie Nemocnice Snina, s.r.o. k...

Vyjadrenie Nemocnice Snina, s.r.o. k medializovaným informáciám  

26
sep

Už aj novorodenci v Nemocnici Snina, s.r...

Novorodenci v Nemocnici Snina, s.r.o. si od 19. septembra budú užívať jazdu na najnovšom Hyundai ix1.

29
jún

Ambulantná pohotovostná služba od 01.07...

Ambulantná pohotovostná služba (APS) od 1.7.2018 nahradí lekársku službu prvej pomoci (LSPP). Zmena sa dotýka APS pre dospelých  a APS pre...

14
jún

Nadácia COOP Jednota venovala Nemocnici...

Nadácia COOP Jednota venovala Nemocnici Snina, s.r.o. špičkové laparoskopické nástroje R. Wolf v celkovej hodnote 4000 Eur.

26
mar

Slávnostné uvedenie nového CT prístroja...

Dňa 22.03.2018 sa v priestoroch jedálne Nemocnice Snina, s.r.o.  uskutočnilo slávnostné uvedenie nového CT prístroja do prevádzky.  

26
mar

Poďakovanie darcom za podporu pri kúpe...

Ako sme opakovane sľúbili, nižšie zverejňujeme zoznam darcov, ktorí doteraz prispeli finančným darom na kúpu CT prístroja v sninskej nemocnici. Menný...

13
mar

Nemocnica Snina, s.r.o. je 4. najlepšia...

Nemocnica Snina, s.r.o. je 4. najlepšia nemocnica v kategórii všeobecných nemocníc podľa hodnotenia poistencov Dôvery za rok 2017.