#article.title#
Nemocnica Snina  Aktuality  Nemocnica sa pripravuje na inštaláciu nového CT prístroja

Nemocnica sa pripravuje na inštaláciu nového CT prístroja

Nemocnica Snina, s.r.o. sa pripravuje na inštaláciu nového CT prístroja. Nový výkonnejší a kvalitnejší prístroj plánujeme spustiť do prevádzky v priebehu mesiaca marec 2018.

Zámer zakúpiť nový CT prístroj do Nemocnice Snina, s.r.o. vznikol už  v roku 2017. Pôvodný CT prístroj pracoval v nepretržitej 24 hodinovej prevádzke už viac ako 10 rokov a bol prakticky na konci svojej životnosti. Kúpa takéhoto prístroja by bola na naše pomery samozrejme finančné veľmi náročná, preto sme si dovolili prostredníctvom našej webovej stránky osloviť širokú verejnosť ako aj podnikateľské subjekty o sponzorský dar. Sumou 300 000 € na kúpu nového CT prispelo mesto Snina, podporili nás taktiež obce sninského regiónu, organizácie, podnikateľské subjekty ako aj fyzické osoby, za čo sme nesmierne vďační.  Samozrejme nemalá čiastka pôjde aj z rozpočtu Nemocnice Snina, s.r.o.. Zoznam darcov na kúpu CT prístroja neustále obnovujeme a bude zverejnený po inštalácii  a uvedení nového prístroja do prevádzky na webovej stránke nemocnice ako aj na tabuli vo vstupnej hale nemocnice. Na kúpu prístroja Nemocnica Snina, s.r.o. nedostala žiadne peniaze ani od štátu, ani z fondov EÚ, aj keď sme samozrejme zvažovali a aj usilovne pracovali aj na týchto alternatívach.

Nový CT prístroj v hodnote 535 200,- € s DPH vzišiel z transparentnej obchodnej súťaže. Jeho výrobcom je firma Toshiba Medical, ktorá je jedným  z lídrov vo výrobe medicínskej zobrazovacej techniky. Technológia pochopiteľne stále napreduje, takže aj nový CT prístroj bude podstatne modernejší a výkonnejší ako pôvodný prístroj. Pre lepšiu predstavu starý CT prístroj dokázal z určitej hrúbky tkaniva vygenerovať 4 obrázky /slices/, pokým nový ich dokáže vygenerovať 64 – 80, a to za kratší čas, s menšími energetickými požiadavkami. Z toho samozrejme vyplýva celkové lepšie výsledné zobrazenie, ktoré umožní kvalitnejšiu diagnostiku  a zároveň sa skráti čas vyšetrenia pacienta a zníži radiačná záťaž, ktorú pacient pri každom rádio-diagnostickom vyšetrení absorbuje.

V posledných dňoch došlo k odstráneniu starého CT prístroja, momentálne v nemocnici prebiehajú drobné prípravné práce pred inštaláciou prístroja – úprava podpodlahových kanálov pre budúcu kabeláž, maľovanie, pokládka antistatickej podlahy. Inštalácia, spustenie do prevádzky, zaškolenie aj budúci záručný servis sú v réžii dodávateľa nového prístroja a sú už zahrnuté v cene, za ktorú sa prístroj nakupuje. Samostatné spustenie do prevádzky predpokladáme v mesiaci marec 2018. 

Naša výzva na podporu pri kúpe CT prístroja stále trvá, poskytnúť príspevok prostredníctvom darovacej zmluvy môžete formou poukázania finančných prostriedkov na účet zriadený pre nákup CT prístroja pre Nemocnicu Snina, s.r.o. (bližšie tu.) V mene celého personálu aj všetkých pacientov Vám úprimne ďakujeme.

Niekoľko fotografií zo „sťahovania“ starého CT prístroja a prípravných prác nájdete vo fotogalérii pod článkom.  


Späť na Aktuality

Aktuality

26
sep

Už aj novorodenci v Nemocnici Snina, s.r...

Novorodenci v Nemocnici Snina, s.r.o. si od 19. septembra budú užívať jazdu na najnovšom Hyundai ix1.

29
jún

Ambulantná pohotovostná služba od 01.07...

Ambulantná pohotovostná služba (APS) od 1.7.2018 nahradí lekársku službu prvej pomoci (LSPP). Zmena sa dotýka APS pre dospelých  a APS pre...

14
jún

Nadácia COOP Jednota venovala Nemocnici...

Nadácia COOP Jednota venovala Nemocnici Snina, s.r.o. špičkové laparoskopické nástroje R. Wolf v celkovej hodnote 4000 Eur.

26
mar

Slávnostné uvedenie nového CT prístroja...

Dňa 22.03.2018 sa v priestoroch jedálne Nemocnice Snina, s.r.o.  uskutočnilo slávnostné uvedenie nového CT prístroja do prevádzky.  

26
mar

Poďakovanie darcom za podporu pri kúpe...

Ako sme opakovane sľúbili, nižšie zverejňujeme zoznam darcov, ktorí doteraz prispeli finančným darom na kúpu CT prístroja v sninskej nemocnici. Menný...

13
mar

Nemocnica Snina, s.r.o. je 4. najlepšia...

Nemocnica Snina, s.r.o. je 4. najlepšia nemocnica v kategórii všeobecných nemocníc podľa hodnotenia poistencov Dôvery za rok 2017.

07
mar

Nový CT prístroj dorazil do sninskej...

Dnes sa začalo s inštaláciou nového CT prístroja na rádiodiagnostickom oddelení Nemocnice Snina, s.r.o..